Okolica


Cieszyno to cicha, klimatyczna miejscowość, w której można zapomnieć o zgiełku miasta. Okolica jest wyjątkowo malownicza i nie zawiedzie miłośników zbierania grzybów czy długich spacerów po lesie. 

Często odwiedzają nas rodziny przemierzające rowerami szlak ze Złocieńca do Połczyna-Zdroju, a także osoby preferujące aktywny wypoczynek na wodzie. W pobliżu znajduje się rezerwat-torfowisko nad jeziorem Morzysław Mały. Sam Pałac położony jest na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, więc przyroda jest tu na wyciągnięcie ręki.

Jezioro Siecino o powierzchni 740 ha przyciąga czystymi wodami i możliwością obserwowania w dogodnych warunkach dzikiego ptactwa. Z uwagi na dużą przejrzystość wody jest to miejsce uwielbiane przez miłośników sportów wodnych..

To bogaty historycznie i w dużej mierze dziewiczy przyrodniczo region. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się ponad stuletni budynek byłej stacji kolejowej, poewangelicki, drewniany kościół z XVIII wieku i unikalny młyn z XIX wieku w Głęboczku, a to dopiero początek lokalnych atrakcji.