Park Wodny Cieszyno


Jezioro Siecino

Pojezierze Drawskie znajduje się wysoko na liście najczystszych jezior w Polsce. Mimo dogodnego położenia i łatwego dojazdu, to wciąż w dużej mierze dziewicze tereny. Jezioro Siecino wraz z Parkiem Wodnym Cieszyno leżą na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, więc to idealne miejsce dla miłośników spokoju i przyrody. Wciąż można tu spotkać rzadkie już w innych regionach kraju dzikie ptaki. Akwen ma powierzchnię 743 ha. Okalają go w większości piaszczyste plaże z łagodnymi zejściami do wody. O czystości i przejrzystości wody może świadczyć fakt, że to jedno najchętniej wybieranych przez płetwonurków jezior w Polsce. Można tu też komfortowo żeglować i łowić charakterystyczną dla tej okolicy sielawy, a także inne gatunki ryb. Jedną z największych atrakcji na jeziorze jest Park Wodny należący do Pałacu Cieszyno.

Park Wodny na jeziorze

Podczas gdy dorośli mogą wypoczywać na plaży lub wypożyczyć sprzęt wodny, najmłodsi ciekawie spędzą czas w parku wodnym. Kąpiele w wyznaczonej strefie brzegowej czystego jeziora to bezpieczny sposób na świetną zabawę. Dmuchane zjeżdżalnie, trampolina czy zamki na wodzie zapewniają maksimum atrakcji. Warto zorganizować tu urodziny, pobyć dłużej lub po prostu wpaść z dziećmi na relaksujący dzień na łonie natury.

Domki nad jeziorem Siecino

Park Wodny Cieszyno posiada własną bazę noclegową tuż nad brzegiem jeziora. To pomysł na rodzinne wakacje w komfortowych warunkach: każdy domek jest wyposażony w kuchnię i łazienkę, a także taras. Nocleg w wygodnym domu wśród parkowych alei tuż obok plaży to sposób na udany czas dla całej rodziny. 

Wypożyczalnia sprzętu

Rejs katamaranem po jeziorze będzie niesamowitym przeżyciem nie tylko dla najmłodszych. Do tego warto wypożyczyć kajak lub spędzić dzień na wygodnej, dmuchanej kanapie mknącej po wodzie. Na miejscu jest sprzęt asekuracyjny i profesjonalna obsługa, która podpowie, jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu wodnego.

Piaszczysta plaża

Pałac Cieszyno posiada własną plażę z boiskiem do siatkówki i pomostami. Dzięki temu goście mogą spokojnie wypoczywać na czystym piasku. Do plaży poprowadzone są wygodne, wybrukowane alejki. Odpowiednio oznaczone strefy do pływania Parku Wodnego Cieszyno o głębokości dostosowanej do potrzeb użytkowników w różnym wieku zapewniają bezpieczną rozrywkę. Strefa wodnych atrakcji czynna jest codziennie przez cały sezon. Goście mogą korzystać z prywatnego parkingu na terenie obiektu.

Galeria zdjęć z parku wodnego